فضای اینترنت چه شبکه های اجتماعی و چه سایت ها، امروز مملو از جمعیت هستند. از تمام اقشار و تمام سنین در این فضا حضور دارند. علاوه بر این مزایای که فضای اینترنت در اختیار قرار می دهد که در ادامه به آنها اشاره خواهم کرد باعث میشود که محل مناسبی برای تبلیغات اینترنتی و حتی خرید و فروش باشد.

اما مزایای تبلیغات اینترنتی چیست؟ چطور میشود به محصولات و تبلبغاتی که مشخص نیست از طرف چه کسی است اعتماد کرده و خریدی انجام داد؟ در این مقاله جواب این پرسش ها را بررسی خواهیم کرد.

هدفمندی یکی از مزایای تبلیغات اینترنتی است

1. با تبلیغات اینترنتی محدودیت مکانی بی معنی است

مهمترین ویژگی اینترنت این است که هیچ محدوده زمانی و مکانی برای آن تعریف نشده است. به این مفهوم که هر کس میتواند با هر شخص دیگری ارتباط برقرار کند بدون آنکه فاصله در برقرای این ارتباط سهمی داشته باشد.

با استفاده از این شاخصه اینترنت، دیگر به هیچ وجه تبلیغات یک محصول و خدمات و حتی خرید و فروش آن محدود به یک شهر و یک مغازه نیست. مغازه شما میتواند اندازه شهر، استان و منطقه،کشور یا حتی کل دنیا باشد!!

این فوق العاده نیست؟؟ بستگی به محصول و گستردگی کسب و کار شما دارد که تا چه شعاعی را پوشش دهید وگرنه محدودیتی برای تبلیغات وجود ندارد.

 

درآمد 24 ساعته با تبلیغات اینترنتی

2. در تبلیغات آنلاین زمان تحت سلطه شماست

برای آنکه فروشگاهی بتواند به طور 24 ساعته خدمات ارئه کند همه شما میدانید که مجبور به پرداخت چه هزینه های سنگینی است. هزینه حامل های انرژی و کادر فروش و ارائه خدمات و هزینه های بسیار دیگر برای این خدمات وجود خواهد داشت اما شما میتوانید کاملا رایگان بصورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در شبکه های اجتماعی که در صدر آنها اینستاگرام قرار دارد یا با صرف هزینه های اندک یک هاست در سایت خود در دسترس خیل عظیم کاربران باشید. حتی وقتی که خودتان خواب هستید، هیجان انگیز است مگر نه؟!

داشتن سیستمی منظم که به صورت کاملا خودکار کاربران را به سمت شما جذب میکند و تمام محصولات و خدماتتان را به صورت کامل معرفی میکند و در صورت خرید مشتری با او تسویه حساب کرده و به طور آنی پول را به حساب شما می ریزد چقدر جذاب است؟؟

3. تبلیغات در اینترنت مانند ماهیگیری در دریای آزاد است!

ناخدای کسب و کار شما

یکی دیگر از مزایای تبلیغات اینترنتی تعداد کاربران فعال در سطح وب و شبکه های اجتماعی ازجمله اینستاگرام است. اینترنت هر روز گسترده تر میشود و تعداد کاربران روز به روز افزایش می یابد و همین امر بستر اینترنت را دقیقا به یک اقیانوس پر از ماهی شبیه می سازد.

کافیست مهارت ها و ابزار لازم را در اختیار بگیرید و با یک استراتژی درست ناخدای کشتی کسب و کار خود باشید!

4. هزینه های تبلیغات اینترنتی در مقایسه با تبلیغات در تلوزیون

برای این مقایسه فقط کافیست به تعرفه تبلیغات در تلوزیون و رادیو در این لینک نگاهی بیندازید!! 

این یکی از مزایای تبلیغات اینترنتی است که دیگر برای تبلیغات واقعا نیازی به آن هزینه های نجومی نیست و میتوان با هزینه ای بسیار کمتر و با یک استراتژی درست پیام خود را به جمع کثیری از مخاطبان خود انتقال دهید و پول ذخیره شده خود را در حوزه های دیگری از کسب و کار خود بکار گیرید. مثلا کیفیت کالا یا خدماتتان را افزایش دهید و یا تمرکز بیشتری روی پشتیبانی خود داشته باشید و امثال آن.
در نهایت کافیست فقط بنشینید و نمودار پیشرفت های کسب و کار خود را با لذت نکاه کنید و به انتخاب هوشمندانه خود ببالید.

5. تاثیر گذاری به شدت بالا

در تبلیغات به شیوه اینترنتی می توان به خوبی مخاطبان هدف را از سایر کاربران تفکیک کرد. این قابلیت در سایر شیوه های تبلیغاتی به این راحتی و با این دقت امکان پذیر نیست.بنابراین شما میتوانید تبلیغات خود را فقط به کسانی که خواهان خدمات و کالاهای شما هستند نمایش دهید که در نهایت هزینه های شما را به مقدار قابل توجهی کاهش داده و از طرفی باعث افزایش بازدهی تبلیغات می شود.

6. لذت آنالیز کردن نتایج تبلیغات

تبلیغات اینترنتی امکاناتی در اختیار شما قرار می دهد که به وسله آن ها میتوانید:

  1. مخاطبان هدف خود را به تفکیک جنسیت، سن و سال، مکان جغرافیایی ، علایق و سلایق و… شناسایی نمایید.
  2. میزان تاثیرگذاری هر بخش از تبلیغات مانند: حجم کلیک روی بنر سایت، دیده شدن بنر تلگرام و اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی، میزان توجه مخاطبان به ایمیل های شما.
  3.  و داده های بسیار دیگر که رفتار کاربران را در وبسایت و شبکه های اجتماعی شما نشان می دهند.
همگی باعث میشود در مدت کوتاهی با آنالیز این داده ها همه چیز را راجع به مخاطبان خود کشف کنید و با استفاده از آن تبلیغات تاثیرگذارتری را طراحی نمایید و از بازگشت چندین برابری سرمایه ای که برای تبلیغات پرداخت کرده بودید لذت ببرید.

تمام این موارد و موارد دیگر در فضای کسب و کار اینترنتی منتظر شماست. اینترنت خارق العاده است!!

با تمام توصیفات فوق اما کسب و کار های زیادی هم هستند که وارد اینترنت میشوند ولی راه به جایی نمیبرند.

علت چیست؟ پاسخ روشن است رقابت… رقابت در فضای اینترنت هر روز شدید تر میشود و هر کس استراتژی درستی انتخاب نکند محکوم به شکست است.

قواعد بازی را یاد بگیرید و برنده شوید!

تبلیغات در فضای اینترنت هم روش های خود را دارد و عدم آگاهی یا عدم اجرای آنها یعنی شکست. درست مانند تبلیغات چاپی، تبلیغات اینترنتی هم قواعدی دارد البته کمی پیچیده تر.

طراحی یک تبلیغات موثر برای اینترنت مستلزم رعایت نکات و قواعد بسیاری است که فقط از عهده یک طراح ماهر و متخصص با سطح آگاهی بسیار بالا بر می آید. مهم است که برای چه نوع کالا یا خدمات، چه طیف سنی، چه سطح فکری و درآمدی از جامعه و مهم تر اینکه برای چه شخص یا شرکتی طراحی را انجام میدهیم.

شما هم میتوانید!

این روزها افراد زیادی را میبینیم که از کسب و کار اینترنتی خود درآمد کلانی بدست می آورند. بنابرین واقعیت این است که اگر اصولی و درست جلو برویم کاربران اینترتی به راحتی اعتماد میکنند و خرید کرده در صورت رضایت، مشتری دائم میشوند.

تلفیق تبلیغات اینترنتی و تبلیغات چاپی جادو میکند

تبلیغات درست همه چیز نیست ولی به جرأت میتوان گفت مهم ترین نکته است. تبلیغات اینترنتی اگر با تبلیغات چاپی که مکمل همدیگرند همراه شود رشد کسب و کارتان را به ارمغان خواهد آورد.
بنابراین به هیچ وجه از تبلیغات چاپی و ظرفیت های آن غافل نشوید که به نظر بنده راز موفقیت در استفاده بجا و اصولی از هر دوی این تبلیغات است!

مثال هایی ملموس از تبلیغات اینترنتی که میتوانید استفاده کنید

تبلیغات اینترنتی همان بنر های ثابت یا متحرک وبسایت ها و شبکه های اجتماعی ، رابط های گرافیکی سایت ها موشن گرافیک ها و امثال این هاست (البته تبلیغات اینترنتی بسیار وسیع است ولی منظور مثال هایی از تبلیغاتی است که توسط طراحان گرافیک طراحی میشوند) که هر روز آن ها را مشاهده می کنیم ولی همین طراحی های به ظاهر ساده تأثیرات بسیار زیادی روی مخاطبان هدف دارند البته اگر طبق اصول طراحی شده باشند.

با مطالبی که ارائه شد امیدوارم توانسته باشم اهمیت اینترنت و تبلیغات در آن و البته پتانسیل بسار بالای کسب درآمد از آن را روشن کنم. امیدوارم که این مطالب نقطه شروعی باشد تا بیشتر و بیشتر در این زمینه کسب اطلاعات کرده و کسب و کار خود را رشد دهید.

ممنونم که وقت و انرژی خود را صرف خواندن این مطلب کردید اگر نظر یا سوالی در این رابطه دارید میتوانید از قسمت دیدگاه ها نسبت به مطرح کردن آن اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *